Анекдоти » Цікаво про анекдоти » З історії жанру „анекдот”

З історії жанру „анекдот”

2 141 0
+5
 
Термін „анекдот” вперше зَявився у Візантії, у книзі історика Прокопія Кесарійського „Таємна історія” (550 р). У перекладі з грецької мови цей термін означає: невигаданий, невідомий, нерозголошений, той, що не підлягає розголосу. Пізніше цим терміном назвуть гумористичні, дотепно-смішні, лаконічні мініатюри з гострим сюжетом, діалогічною формою і неодмінно з несподіваною, комічною кінцівкою. Представником „гумористичної теорії” вважали Гіпократа. У Середньовіччі з’являється „Салернський кодекс здоров’я”, де було розписано чотири темпераменти: поєднання крові, слизу, жовтої та чорної жовчі, чотирьох „рідин”. Розповідати анекдоти краще за всіх міг сангвінік.
В.Даль визначав анекдот як „короткий за змістом і стислий за формою твір про кумедний випадок; байка, баутка”. У Франції їх називали „фацеіями”, тобто смішними усними розповідями, в Польщі „жартом”.

В українській літературі термін „анекдот” започатковує Г.Квітка-Основ’яненко. Це відбулось у 1822 році на сторінках газети „Вісник Європи”. Родоначальницею збірок анекдотів є „Маленька книжечка українських анекдотів”, опублікована у 1859 році. Анекдоти записували М.Драгоманов, Б.Грінченко, П.Чубинський, І.Манжура та ін.

Ознаками анекдоту є: алогізм, переакцентування слова чи фрази з одного значення на інше, гра слів, односюжетність. За формою викладу анекдоти бувають описові, монологічні, діалогічні, полілогічні; за тематикою: суспільно-побутові, родинно-побутові.

Українці користуються також і іншою назвою анекдоту – народна усмішка. Український народ створив величезну кількість мініатюрних перлин цього жанру, адже гумор – одна з рис українського менталітету. На народних усмішках „виросли” І.Котляревський, М.Гоголь, C.Руданський, Остап Вишня, О.Ковінька, М.Годованець та багато інших сміхотворців.
 
 
 
 
 

Реклама:

З історії жанру „анекдот”
| Цікаво про анекдоти «Анекдоти козацькі»
 

СХОЖЕ ЗА ЗМІСТОМ:

➦ Коли з'явилися анекдоти?

Перші анекдоти були виявлено на шумерській глинянной фресці 1900-1600 рр. до н.е.

➦ Залишити свій анекдот

Кожен з Вас може залишити на цій сторінці, в коментарях, свій анекдот чи картинку або силку на смішне відео. У разі його одобрення адміністрацією ваш прикол буде опубліковано на сайті. За вашим бажанням прикол підписуємо

Залишити свій коментар:
 
https://snu.in.ua/
 

Останні дописи:

 
Травень 2025 (2)
Квітень 2025 (1)
Березень 2025 (6)
Серпень 2024 (7)
Липень 2024 (5)
Червень 2024 (1)
 
 

➦ Україна - Східний фортплст

Україна - Східний фортплст

🇺🇦 Україна – східний форпост Європи.

Україна оборонний рубіж Європи.
Автор – Алекс Кустовський.

 
 

➦ Анекдот про долар

З Нового року долар буде по 8 грн.
fellow +22 грн за транспортування...

 
 

➦ Мирон як Мирон

- Як там, Савичу, мій внучок? -

запитав дідусь. –

Чи побачу його вченим?

Чи діждусь?

 

- Та нічого, - каже вчитель, -

Мирон як Мирон.

Щойно в мене відпросився

на Ваш похорон.

Йосип Струцюк

 

Наш сайт це передусім підбірка найкращих приколів та жартів. Велика увага присвячується розділу - Анекдоти, де ми намагаємого постити щодня лише вибрані твори українською мовою.

Cайт анекдоти anekdot.kozaku.in.ua:

Видасть Вам щодня порцію свіжих анекдотів українською мовою, які мають такі якості:

  • - Легко запам'ятовується: не варто докладати багато зусиль для оволодіння його змісту.
  • - Простота і зрозумілість.
  • - Високий шанс схвалення гуморески.
  • - Гарантія гарного настрою.