» » З історії жанру „анекдот”
 
Дата:     Переглядів: 718    Коментарів: 0   |  

З історії жанру „анекдот”

оцінило: 1 люд.
 

Термін „анекдот” вперше зَявився у Візантії, у книзі історика Прокопія Кесарійського „Таємна історія” (550 р). У перекладі з грецької мови цей термін означає: невигаданий, невідомий, нерозголошений, той, що не підлягає розголосу. Пізніше цим терміном назвуть гумористичні, дотепно-смішні, лаконічні мініатюри з гострим сюжетом, діалогічною формою і неодмінно з несподіваною, комічною кінцівкою. Представником „гумористичної теорії” вважали Гіпократа. У Середньовіччі з’являється „Салернський кодекс здоров’я”, де було розписано чотири темпераменти: поєднання крові, слизу, жовтої та чорної жовчі, чотирьох „рідин”. Розповідати анекдоти краще за всіх міг сангвінік.
В.Даль визначав анекдот як „короткий за змістом і стислий за формою твір про кумедний випадок; байка, баутка”. У Франції їх називали „фацеіями”, тобто смішними усними розповідями, в Польщі „жартом”.

В українській літературі термін „анекдот” започатковує Г.Квітка-Основ’яненко. Це відбулось у 1822 році на сторінках газети „Вісник Європи”. Родоначальницею збірок анекдотів є „Маленька книжечка українських анекдотів”, опублікована у 1859 році. Анекдоти записували М.Драгоманов, Б.Грінченко, П.Чубинський, І.Манжура та ін.

Ознаками анекдоту є: алогізм, переакцентування слова чи фрази з одного значення на інше, гра слів, односюжетність. За формою викладу анекдоти бувають описові, монологічні, діалогічні, полілогічні; за тематикою: суспільно-побутові, родинно-побутові.

Українці користуються також і іншою назвою анекдоту – народна усмішка. Український народ створив величезну кількість мініатюрних перлин цього жанру, адже гумор – одна з рис українського менталітету. На народних усмішках „виросли” І.Котляревський, М.Гоголь, C.Руданський, Остап Вишня, О.Ковінька, М.Годованець та багато інших сміхотворців.
 
 

Реклама:

 

Схоже за змістом:

Залишити свій анекдот

Кожен з Вас може залишити на цій сторінці, в коментарях, свій анекдот чи картинку або силку на смішне відео.
У разі його одобрення адміністрацією ваш прикол буде опубліковано на сайті.
За вашим бажанням прикол підписуємо Вашим ім'ям. Про що потрібно написати під приколом.
Анекдоти, та заявку на модератора можна присилати на скриньку - kampot2009@gmail.com

Коли з'явилися анекдоти?

Перші анекдоти були виявлено на шумерській глинянной фресці 1900-1600 рр. до н.е.


Залишити свій коментар:

Останні дописи:

 
 
 
 

6 разів за ніч

Зустрічаються дві подруги. Одна інший каже:
- Мій чоловік за ніч аж 6 разів може!
Через тиждень зустрічаються їхні чоловіки:
- Як у тебе 6 разів за ніч виходить? Моя мене зовсім замучила!
- Не звертай уваги це вона туди-сюди рахує.

 
 
 
 

ПАН І ІВАН В ДОРОЗІ

Побратались пан з Іваном,
По світі мандрують…
Разом їдять, розмовляють.
Разом і ночують…

На кождому через плечі
Висить по торбині…
Лиш пан таки у чемерці,
Іван — у свитині…